Garaże z płyty warstwowej

Brama garażowa

bramy segmentowe, bramy segmentowe ręczne, bramy na pilota

Brama garażowa elektryczna czy ręczna?

Dzięki długoletniej współpracy z producentem bram możemy zaoferować Państwu sprawdzone i niezawodne bramy garażowe. W zależności od wybranej opcji brama może otwierać się na cztery sposoby prezentowane na obrazku po lewej stronie.

Ważnym aspektem przy wyborze bramy jest bezpieczeństwo oraz z technicznego punktu widzenia przenikalność cieplna – brama to w przypadku garażu jedna z ścian, dlatego nawet najgrubsza płyta warstwowa może nie zrekompensować utraty ciepła przez bramę. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze bramy jest objętość jaką zajmuje po otwarciu.

Brama może być obsługiwana zdalnie na pilota lub ręcznie (wariant tańszy).

Cennik garaży z płyty warstwowej

Na koszt zakupu garażu z płyt warstwowych wpływa lokalizacja obiektu oraz od wyposażenia (brama, instalacja elektryczna.

Przykładowy koszt garażu o wymiarach 8×2,93m to kwota rzędu 21 000 zł (+Vat).

Specyfikacja garażu 25mkw

 • ściany zewnętrzne: płyta warstwowa 100 mm z rdzeniem styropianowym,
 • ściana wewnętrzna (działowa): płyta warstwowa 40 mm z rdzeniem styropianowym,
 • dach: płyta warstwowa 100 mm z rdzeniem styropianowym,
 • drzwi stalowe w kolorze płyty warstwowej ocieplone 1,00mx2,00m – 1szt
 • brama wjazdowa 2,20m x 2,70m- 1szt „REMO”
 • konstrukcja stalowa zgodna z wytycznymi firmy
 • wentylacja grawitacyjna (klatki wentylacyjne)

Kolorystyka obiektu

 • płyta do wyboru w z dostępnych w danym czasie. Standard – biała wewnątrz; dowolny na zewnątrz,
 • stolarka okienna: kolor biały (możliwość lakierowania na dowolny kolor: 23,00 zł netto/mb),
 • obróbki blacharskie – do wyboru z dostępnych w danym czasie – wg palety kolorów RAL: 9010, 9006, 8017, 8004, 7035, 7016, 6029, 5012, 5010, 3011, 1021, 1015

W cenie garażu

 • transport: Poznań, projekt budowlany, rynna, montaż

Dodatkowo możemy wycenić: instalacje elektryczną, instalację alarmową, pożarową itp. fundamenty, bloczki betonowe lub posadzkę posadzek

Cenniki

garaż z płyt warstwowych niska cena, garaż z płyty obornickiej

Kupno vs budowa

montaż garażu z płyt obornickich, posadowienie garażu z płyty warstwowej

Kupno gotowego garażu czy budowa we własnym zakresie?

Gdy zdecydujemy pozyskać płytę wraz z obróbkami blacharskimi i postawimy na montaż we własnym zakresie, to warto zwrócić uwagę na warunki gwarancyjne producenta na płytę warstwową. Aby przypadkiem nie utracić gwarancji przez niewłaściwy montaż. W przypadku wykwalifikowanej kadry ten problem odchodzi.

Sam montaż możemy podzielić na trzy etapy: przygotowanie podłoża, montaż elementów konstrukcyjnych oraz wykończenie i montaż obróbek. Przygotowanie podłoża polega na wykonaniu fundamentów pod garaż i posadzki lub same wylewki i osadzenie garażu na poziomie posadzki.

Montaż płyty warstwowej wraz z elementami konstrukcyjnymi.

Wykończenie i montaż obróbek – do niezbędnego i należytego wykończenia całości należy zastosować obróbki w kolorze płyty warstwowej lub obróbki blacharskie kontrastujące z kolorem płyty – dzięki takiemu zabiegowi można uzyskać ciekawe efekty wizualne.

Świadomie zostały opuszczone takie elementy jak okna, drzwi, brama. W zależności od preferencji klienta oczywiście w płytę można wkomponować wymienione elementy wraz z okratowaniem wg życzenia klienta.  Oczywiście w zależności od typu bramy, czy to ma być brama segmentowa, czy otwierana na zawiasach.